حسام الدین کریمی

من حسام الدین کریمی هستم موسس وب سایت آموزشی آکادمی عمران

از سال ۱۳۸۷ بطور حرفه ای وارد کار اجرایی در زمینه عمران شدم

 • موسس گروه آموزشی آکادمی عمران
 • مدیرعامل شرکت چیدمان سازه خلیج فارس
 • سابقه کار اجرایی در پروژه های اداری بزرگ با متراژ ۴۰۰۰ مترمربع
 • سابقه انجام آپارتمانهای مسکونی به عنوان مجری ساختمان
 • سابقه همکاری با ادارات دولتی از جمله جهاد کشاورزی، شهرداری ، اداره ثبت اسناد و املاک، نوسازی مدارس و  …
 • تدریس در هنرستان های فنی حرفه ای در زمینه ساختمان
 • نویسنده مقاله های اجرایی ساختمان
 • مدرس نرم افزارهای مهندسی شامل Autocad , Etabs , Safe , Revit
 • سابقه همکاری با شرکت مبین نت و ZTE در زمینه اجرای دکل های مخابراتی
 • مدرس سیستم های جدید ساختمانی
 • مدرس دوره های اجرای ساختمان

در اینجا داستان شکل گیری آکادمی عمران را برایتان نوشته ام

از سال ۱۳۸۷ که از دانشگاه در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شدم، وارد بازار کار عمران شدم و در همان روزهای اول با توجه به اینکه در دانشگاه فقط دنبال گرفتن مدرک نبودم و سعی داشتم مهارت عمران را نیز یاد بگیرم باعث شد اولین پروژه عمرانی خود را به عنوان سرپرست کارگاه یک ساختمان اداری با متراژ ۴۰۰۰ متر مربع را قبول کنم و خود را در آنجا ثابت کنم و ناگفته نماند به دلیل اینکه مدیرپروژه و مشاور پروژه افراد با دانش و تجربه بسیار بالا بودند، باعث گردید من هم اطلاعات و تجربیات فوق العاده ای رو کسب کنم.

در انجام وظایف شغلی خود فهمیدم که دانش تئوریک دانشگاه بیشتر و قطعا در حوزه تحقیقات و تا حدودی محاسبات مناسب است و عملا برای کار عملی در ایران به هیچ عنوان این دو با هم ارتباطی  ندارند.

چون شما نیاز به مهارت ارتباطات با افراد کاری و مهندسین و مشاورین و مهارت هایی همچون برنامه ریزی و مدیریت ، حل مسائل و مشکلات احتمالی مانند مهارت در مدیریت ریزش سقف حین بتن ریزی!،مهارت متره برآورد های واقعی، مهارت اجرایی ساختمان، مهارت شناخت مصالح، مهارت نوشتن صورت وضعیت و نامه های اداری و … دارید.

قطعا این مهارت ها در هیچ دانشگاهی آموزش نمی دهند و متاسفانه چون اکثر اساتید دانشگاهی خود تجربه کار عملی ندارند نمی توانند به صورت ملموس این دانش و تجربه را به شما منتقل کنند.

من برای اینکه در کار خود موفق شوم کتاب های زیادی در زمینه اجرا مطالعه کردم و از افراد با تجربه زیادی سوال پرسیدم، به کرات بصورت عملی خودم بتن ریزی، آرماتوربندی، دیوارچینی، پلاستر،سرامیک کاری و… انجام دادم تا بصورت کاملا عملی یاد بگیرم.

این کار عملی باعث شد حالا اگر کارگر یا نیروی کاری من بگوید این کار را نمی توان این طوری انجام داد.خودم بهش یاد میدم که میشه انجام داد و این توجیهات رو قبول نمی کنم.

چون شما زیاد برایتان اتفاق می افتد که مثلا به آرماتور بند می گویید اینجوری انجام بده و او بر می گردد به شما می گوید نمی شود و اگر می توانی خودت انجام بده تا من یاد بگیرم.

متاسفانه کتابهای اجرایی نوشته شده در ایران یا قدیمی هستند یا بسیار گنگ نوشته شده و در بعضی موارد نویسنده فقط زحمت گردآوری مطالب از کتابهای دیگر را کشیده است.

بعد از گذشت ۳ سال از انجام کارهای اجرایی و طبق قوانین نظام مهندسی با مطالعه مجدد و دقیق تر تمام مقررات ملی ساختمان و کتابهای قوانین ساختمان سازی، امتحان نظارت و اجرای ساختمان را قبول شدم.

در مطالعه مقررات ملی ساختمان به این نکته پی بردم که مطالب بسیار عالی نوشته شده ولی بسیار کسل کننده گردآوری شده و انسجام خوبی را ندارند، شاید برای من این جوری بوده که خودم عاشق تدریس و نویسندگی هستم.

عشق به تدریس در همان زمان فارغ التحصیلی همراه من بود به طوری که سربازی خود را به آموزش و پرورش تعهد دادم و شدم سرباز معلم ودر هنرستان تدریس نقشه کشی دستی و اتوکد را آموزش دادم و خوشبختانه بسیار موفق عمل کردم.

شروع تدریس باعث گردید که علاقه مند به طراحی آموزش شوم و روش ساده سازی مطالب را یاد بگیرم، به همین علت دوره های فوق العاده ای در این زمینه گذراندم و روش های جدید را نیز یاد گرفتم.

در پایان سال ۱۳۹۰ با دانش خوبی که کسب کرده بودم و اعتماد به نفسی که پیدا کرده بودم، شرکت خود را تاسیس کردم و در زمینه های عمرانی شروع به فعالیت کردم .

در این زمان سعی کردم دانش روز در زمینه عمران را یاد بگیرم و دانش قبلی سنتی به حساب می آمد، بنابراین شروع به مطالعه و تحقیق و جستجو کردم و موفق شدم روشهایی جدیدی را یاد بگیرم که باعث شد شرکت من بعد از گذشت ۴ سال و در سال ۱۳۹۴ شروع به اجرای ساختمان های پیش ساخته و اجرای جدید  روشهای LSF و PLASTBAU در ایران کند.

بعد از مدتی متوجه شدم نیاز به خانه های قابل حمل در ایران حس می شود و شروع به طراحی و محاسبه و روش اجرا با کمترین هزینه کردم و توانستم تولید خانه های تمام بتنی و قابل حمل را انجام دهم.

تمام این محصولات را می توانید در سایت شرکت www.ChidemanSazeh.com مشاهده و سفارش دهید.

این مسیر باعث شد این توان و جسارت را داشته باشم که گروه آموزش آکادمی عمران را راه اندازی نمایم و با این سایت در خدمت شما دوستان و مهندسین عزیز باشم.

از اینکه این سایت راه اندازی شد و منبع خوبی برای اجرای ساختمان در ایران هست بسیار خوشحالم و به یکی دیگر از آرزوهای خود رسیدم.

سعی می کنم کمبود منابع دانش اجرا را جبران کنم و دیگر مهندسین با سرعت بیشتر و کمتر کردن خطرات اجرایی رشد کنند و موفق شوند.

من از ابتدا تمام تلاش خود را کردم که کاملا مستقل و بدون توجه به حواشی مشکلات کشور شامل کمبود کار، تورم، پارتی بازی، رانت و… کار خود را پیش ببرم، با اینکه خیلی سخت بود ولی توانستم به بخش زیادی از خواسته هام برسم و این عوامل مرا دلسرد نکرد، بلکه قوی ترم کرد، بنابراین شما هم با تمام توان تلاش کنید و دانش خود را ارتقاع دهید که قطعا سرمایه گذاری روی خودتان بهتر از هر چیز دیگری جواب خواهد داد.


به امید موفقیت شما دوستان گرامی و اعضای سایت آکادمی عمران

شروع پلی میان آموزش و بازار کار

بدین صورت آکادمی عمران در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۶ متولد شد